Pages Menu
Categories Menu

Jak uczyc sie szybko i skutecznie

Jak uczyc sie szybko i skutecznie

To 10am na wtorek rano. Teraz przygotowuje się do spotkania ze swoim zespołem, gdy telefon jest w dla Ciebie … z lekarzem. Wydaje się rutynowe coroczne mammografia znalazła małą miejsce, które wymaga dalszej oceny. Co teraz?

Nie ma wątpliwości, nienormalne Mammografia jest przerażające. Pierwszą rzeczą, którą należy pamiętać jest to, że 80 procent tych grudek okazują się łagodne, co oznacza, że ??nie są nowotworowych. Jednakże, jest to rozsądne, aby Twój usługodawca opieki zdrowotnej w celu ustalenia szczegółów, aby mieć biopsję zrobić, aby upewnić się, że twoje miejsce rzeczywiście należą do tego 80%.

Co to jest biopsja? Biopsja jest procedura, która pozwala na tkankę która www.kredytbezbik.net.pl ma być usunięta i przetestowane raka. W wielu przypadkach produkowane przy wyniki tkanki w niewielkim stopniu bez bólu i jest minimalne lub nie wykorzystuje się blizn.

Istnieją dla głównych rodzajów biopsji piersi, które się dzieją.

Biopsji cienkoigłowej (BAC) – jest najmniej inwazyjną formą biopsji. BAC wykorzystuje niewielką igłę, która jest wkładana bezpośrednio do bryły. Zawartość guzek jest następnie wciągana do igły i strzykawki, a cała sprawa zostaje wycofana. W wielu przypadkach, sporządzona prawidłowo, procedury te są bezbolesne, nie pozostawiają blizn, i można zrobić w biurze dostawców. Najlepszy ze wszystkich, wyniki mogą być gotowe w ciągu kilku dni.

Jak uczyc sie szybko i skutecznie

Rdzeń biopsji (CNB) – Igła zaangażowana jest nieco większy, z odrobiną dyskomfortu. Igła jest ponownie kierowana do bryły, a próbkę otrzymuje się podobnie jak w BAC. Ponownie, wyniki są dostępne w ciągu kilku dni – często w ciągu 48 godzin.

Obraz-Guided biopsja piersi – W tego rodzaju biopsji, zamiast prowadzenia igłę „czuć” (uczucie guzek aby poprowadzić igłę), igła jest kierowany do bryły za pomocą ultradźwięków. To jest często nazywany Stereotatic biopsji. W tym przypadku procedura jest często wykonywana przez radiologa lub lekarza, gdzie sprzęt jest dostępny.

Biopsja chirurgiczna – Choć często nie są wykorzystywane tylko do diagnostyki raka piersi w spokoju, są one wykonywane, gdy decyzja została podjęta przez Ciebie i Twojego lekarza, aby usunąć albo część (pooperacyjnych biopsja) lub cały (wycięcie biopsji) Bryła. Można tego dokonać na podstawie ambulatoryjnego.

Poddawanych wszelkiego rodzaju procedury na naszych piersiach mogą być przerażające, zwłaszcza gdy mamy do czynienia dowcip może otrzymać diagnozę raka piersi. Jednakże mając na zrozumienie tego, co się dzieje, czego się spodziewać, i dlaczego coś się robi, może łagodzić niektóre z tego strachu i pomóc stać się aktywnym partnerem w poszukiwaniu dalszych informacji.

Artykuł dzięki: