Pages Menu
Categories Menu

Dlaczego lepiej mysli sie po spacerze

Dlaczego lepiej mysli sie po spacerze

W ciągu ostatnich kilku tygodni, Rozmawiałem z wieloma ludźmi, którzy zostali zaskoczeni przez nieoczekiwane. To wahała się od stosunkowo nieszkodliwe (pracownika, który nie po drodze) do bardzo poważne (mogą być wprowadzane na planie poprawy wydajności – zupełnie znikąd). Dla osób zaangażowanych, może być zaskakująco bolesne i frustrujące.

Z szacunku i współczucia dla tych, którzy byli zaskoczeni, muszę jednak dodać, że w każdym przypadku szczególną uwagę na przejrzystość i komunikacja mogło zapobiec tych zaskakujących i naruszania wydarzeń dzieje się w pierwszej kolejności.

Często zwracają uwagę do moich klientów, że każdy ma tendencję do tunelu wizję w pracy. Jeśli skupić się wyłącznie – jak większość z nas – na wiele szczegółów, które go do spełnienia wymagań danego zadania, można dość niewinnie ustawić się być zaskoczeni. Kluczowym czynnikiem sukcesu jest w stanie utrzymać swoje widzenie peryferyjne i zauważyć, kiedy coś jest skradanie się na ciebie. (To pole widzenia ma wiele innych korzyści, jak również, oczywiście.)

Czujności i utrzymanie jasności może być wyzwaniem. To wymaga uwagi i skupienia, zwłaszcza gdy nie jest do tego przyzwyczajony. Łatwo jest dostać pochowany w swojej niekończącej się listy rzeczy do zrobienia i wszystkich piskliwy kół wymagających uwagi. Jednakże, trochę obserwacji, trochę więcej uwagi, trochę jasności zrozumienia zarówno ze strony użytkownika i przekazywane innym, przechodzi bardzo długą drogę – a czasami nawet działa cuda.

Chociaż każda sytuacja jest inna, oto kilka wskazówek na temat tworzenia większej jasności zarówno dla siebie i dla innych.

Co by Kiedy – i dlaczego?

Ludzie nie wiedzą, jak prosić o pomoc.

Tak, to bardzo duże uogólnienie, i tak, ja generalnie nienawidzę uogólnień. Jednak co jakiś uogólnienie jest prawdą – a ten jest bardzo prawdziwe!

Artykuł dzięki: